Sektörel Uzmanlık

 • Mühendislik
  1. İnşaat sektörünün temel ihtiyaçlarından olan mühendislik sigortaları konusunda bilgi ve deneyimimizi kullanarak Türkiye’nin önde gelen şirketlerine çözümler üretmekteyiz. Gelişimimizi iş alanındaki ihtiyaçlara göre belirleyip,farklı büyüklükteki işler için uzmanlaşmış kadromuz ile hizmet sunmaktayız. Öncelikle müşteri ihtiyacını belirleyip,gerekli teminat yapısını bunun üzerine kurmak yönünde hareket etmeye gayret ederiz.

  2. Her müşterimizin farklı olabilecek ihtiyaçları için özel wording düzenleyerek servis sağlama yönünde hareket etmekteyiz.

  3. Karşılaştığımız bir çok vakada müşterilerin gerçekten ihtiyaçları olmayan hizmetler için ödeme yaptığına rastladık.Oysaki fazladan bir ürün veya hizmet almak istediğinizde yanlızca bunun için ödeme yapmalısınız.İşinizin gerektirmediği ürün ve hizmetler için paranızı tüketmeniz gereksizdir.Bunu farklı konuları finanse etmek için kullanmalısınız.

  4. Birikim Sigorta'nın sade ve net konuştuğunu göreceksiniz.Neyse onu söyleriz ve müşterilerimize yapılabilecekleri ve yapılamayacakları çok net ifade ederiz.Size belli bir fiyat oranı veya teminat kapsamı sözü veriyorsak bu ödevimizi iyi yaptığımız ve bunları sağlayacağımızdan emin olduğumuz içindir.
 • İnşaat
  Risk,küçük yada büyük,karmaşık yada basit her inşaat ve montaj projesinin ortak tehdididir.
  Tünel,baraj, köprü inşaatlarında yada ciddi teknolojik riskleri barındıran gaz tribünü veya karmaşık elektronik ekipmanların tesisatını gerektiren büyük projelerde Birikim Sigorta tüm olası hasarların doğru risk transferiyle bertaraf edildiği özel sigorta programları hazırlayabilir.

  Yurtiçi ve yurtdışındaki inşaat projeleri konusunda geniş bir tecrübeye sahibiz.Proje bazında gerçek ihtiyaçlarınıza yönelik çözüm üretme ve açık ve kesin bir biçimde varlıklarınızı olası bir yıkıma yada projenin durmasına sebep olabilecek bir hasara karşı koruyacağımız konusunda Birikim Sigorta'ya güvenebilirsiniz.

  Dünyanın her yerinde , süresi ve türü ne olursa olsun her proje için dizayn ,pazarlama ve servis verme konusunda uzmanlaşmış bulunuyoruz.

  Küçük yada büyük olsun projeler para ve zaman gerektiren eşzamanlı işleyen karmaşık network ler gerektirir. Bir projeyi planlama ,yönetme ve başarıyla bitirmek için beceri,tecrübe ve önsezi ile birlikte aynı zamanda doğru risk tanımlaması ve risk transferine ihtiyaç vardır.

  İnşaat projesi dünyanın neresinde olursa olsun ülkenin önde gelen ve en büyük inşaat firmalarına hizmet veren bir acente olarak sorunsuz ve efektif çalışan sigorta plasmanlarını yapabilecek kabiliyette olduğumuzdan eminiz.Bayındırlık işleri,özel kurumsal girişimler ve imtiyazlı projeler konusundaki tecrübemiz ve birikimizle rahatlıkla en uygun çözüme ulaşabilmekteyiz.

  Birikim Sigorta olarak İnşaat Tüm Riskler, Montaj Tüm Riskler,Mesleki Mesuliyet tek seferlik yada yıllık programlar gibi sigorta programları esnasında karşılabileceğimiz zorluklardan dahi keyif alırız.İnşaat sektörüne olası maddi kayıplar yada daha kötüsü imaj kayıplarına karşın yüksek kalite ve bağlılıkla hizmet sağlamaktayız.
 • Kurumsal Firmalar-Çok Uluslu Firmalar
  Birikim Sigorta Kurumsal Müşteriler departmanı kurumsal ve çok uluslu firmalara çok kapsamlı risk finansmanı ve sigorta çözümleri konusunda hizmet vermektedir.
  Departmanımız yüksek kalitede ve hassas hizmet anlayışıyla müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda danışmanlık sağlar.

  Müşterilerimiz sigorta konusunda oldukça tecrübeli ve genellikle sigortanın onların risk yönetiminin en son satın alınan ve son parçasını teşkil ettiği bir profile sahiptirler. Müşterilerimiz ile yapmış olduğumuz verimli çalışmalarda en optimal çözümleri üretir ve katma değer sağlarız. Müşterilerimizin yaptıkları işlerle artan yükselen risk grafiğinde Birikim Sigorta'nın ve Dünya genelinde sigorta pazarının tüm kaynaklarını kullanma imkanı sağlarız.

  Buna ek olarak global ağımızla müşterilerimize sınır ötesi acenteliğin gerektirdiği önemli avantajlar sağlamaktayız.

  Hizmetimizin sağladıkları;
  • Alternatif Risk transferi
  • Captive Yönetimi
  • Hasar Analizi ve Yönetimi
  • Sigorta programı Yönetimi
  • Risk finansmanı dizayn ve plasmanı
  • Risk Yönetimi
  • Risk Retention Analizi
  • Stratejik Risk Takdiri
 • Denizcilik
  Birikim Sigorta nakliyat,tekne-makine sigortaları ve P&I konusunda uzmandır.

  Sigorta sektöründeki konumumuzla sigorta şirketleriyle ciddi pazarlıklar yaparak çeşitli ürünleri geniş bir yelpaze ile müşterilerimizin adına oluştururuz.

  Güçlü olduğumuz alanlar arasında Stockthoughput nakliyat poliçeleri liman ve terminal poliçeleri ve gemi sahipleri için çözümler güçlü olduğumuz değer alanlardır.
 • Emlak
  Birikim Sigorta, gayrimenkul sahipleri,geliştiricileri,yöneticileri ve yatırımcılar için ki bu gruba özel şahıslar,aile şirketleri ,emeklilik fonları,hayır dernekleri ve finansal kurumlar da dahil edilebilir, sigorta çözümleri sağlamaktadır.

  Güçlü ve deneyimli kadrosuyla Türkiye’de ve Dünyada’da müşterilerimizle bu konuda güçlü bir işbirliği sağlamaya odaklanmış durumdayız.

  Gayrimenkul sektöründeki bilgimiz ve tecrübemiz ,geleneksel yada yenilikçi veya daha kompleks sigorta programları sağlamamıza olanak tanır.Bu programlar müşterilerimiz için oldukça rekabetçi,esnek ve doğru çözümler sunmaktadır.

  İşletmeciler için ise ihtiyaçların tam karşılığını sağlayarak müşterilerimizin işlerindeki potansiyeli arttıracak ve sigorta için vakit harcamasını gerektirmeyecek bir sistemle çalışırız.
 • Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (K.O.B.İ)
  Birikim Sigorta'nın küçük ve orta büyüklükteki işletmelere destek ve hizmet yönünde özel bir ilgisi ve gücü vardır.Özel bir birimimiz Küçük ve Orta büyüklükteki (K.O.B.İ.) işletmelere yönelik çözümler sunmak yönünde faaliyet göstermektedir.

  Bu birimdeki personelimiz engin tecrübesiyle bu sınıftaki müşterilimizin büyüyen işlerine paralel olarak geleneksel sigortaların dışında maliyet etkinliği ile müşterilerimizin hızını yavaşlatmayacak çalışmalarıyla farklı ürünler sunma gücüne sahiptir.

  Genelde K.O.B.İ ler risklerini kendilerinin fonlayacağı bir kaynağa sahip olmayabilirler ve beklenmedik olaylar karşısında ciddi hasar görebilirler.

  Sonuç olarak uzman Risk yönetimi ekibimiz K.O.B.İ lere geniş bir yelpazede ürün çeşitliği ve çözümleri ile insan kaynakları,sağlık & güvenlik,İş devamlılığı ve yangın riski yönetimi gibi konularda danışmanlık vererek adeta bir terzi gibi üzerilerine tam oturacak programlar dizayn eder.
 • Taşımacılık
  Yurtiçi ve yurtdışında taşımacılık sektöründeki müşterilerimiz için sigorta ürünlerinin dizaynı,plasmanı ve hizmeti ile risk yönetimi programlarının oluşturulması konusunda kayda değer bir tecrübeye sahibiz.

  Ağır veya hafif demiryolu , metro,yada otobüs güzergahlarının altyapı çalışmaları ve karayolu veya demiryolu ile insan ve yük taşımacılığına yönelik sigorta hizmetleri sağlamaktayız.

  Müşterilerimiz arasında büyük taşımacılık şirketleri,lider demiryolu şirketleri ve ülkemizin önde gelen lojistik şirketleri yeralmaktadır.

  Sigorta sektöründe özellikle bu branştaki tecrübeleriyle öne çıkan ekibimiz bu alandaki müşterilerimize en yüksek hizmet standartını sağlamak üzere çalışmalarını sürdürmektedirler.

  Aslında bu işi bu kadar iyi yapmamızı sağlayan püf noktası çok basit;

  Önce Risk Gelir

  Enerjimizi ve tecrübemizi müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini detaylandırarak hazırlayacağımız çözümlerin çarpıcı sonuçlar ile bağdaşması için harcarız.
 • Yat ve Küçük Deniz Araçları
  Küçük tekneler yada okyanus yatları ,ayrım gözetmeden riskleri transfer edebiliriz.

  Denizcilik sektöründeki uzmanlığımız yenilikçi çözümler ile nadir rastlanabilecek ve karmaşık risklere karşın dahi efektif sonuçlar almamıza imkan vermektedir.
 • Havaalanları
  Havaalanı sigortası gibi yine daha karmaşıkmış gibi görülen risklerde de sigorta çözümleri üretmekteyiz.

  Ülkemizin artan yolcu potansiyeli ile hava taşımacılığının cazibesi artmaktadır.Dolayısı ile özellikle sorumluluk sigortacılığı açısından artan riskleri Birikim Sigorta gibi bu konuda derin deneyim sahibi bir broker aracılığı ile transfer etmek her açıdan avantaj sağlamaktadır.
 • Medya ve Eğlence
  Birikim Sigorta olarak eğlence endüstrisinin sıklıkla karmaşık ve münferiden hareket edilmesi gereken sigorta ihtiyaçları konusunda ihtiyaçlarını yakından biliyor ve anlayabiliyoruz.

  Müzisyenler,Ünlü Kişiler,Yapımcılar,Yönetmenler,Organizatörler,Sponsorlar,Reklamcılar için yenilikçi ve etkili çözümler yaratmak için faaliyet vermekteyiz.

  Birikim Sigorta bu konuyla ilgili global sigorta pazarının çeşitliliği ve imkanları ile hizmet verebilmektedir.

  Standart poliçelerin dışında Dünya’nın neresinde olursa olsun birey yada kurum müşterilemiz için bu sektöre yönelik sigorta programları hazırlamaktan gurur duymaktayız.
 • Spor
  Şirketimizde spor sigortacılığının tüm yönleri konusunda tecrübeye sahip bir bir ekibimiz mevcuttur.

  Yıllardır sadece spor sigortacılığını ile ilgilenmekle kalmayıp aynı zamanda belli seviyelerde sporda yapmaktadırlar.Bu müşterilerimizin tüm risklerinin güvence altına alındığı yönünde ihtiyaçlarını tam olarak anlamamızı sağlamaktadır.

  Bayan ve erkek sporcuların çok kısıtlı bir kazanç süresi vardır ve sigorta sayesinde gelirleri korunduğu sürece , sakatlık korkusu olmadan en yüksek performansla kariyerlerine devam edebilme becerisini gösterebilirler.

  Birikim Sigorta tüm spor sınıfları için çözüm üretmeye yönelik güçlü bir piyasaya sahiptir ve bir şekilde karmaşık olan bu dalda yenilikçi çözümleriyle isim yapmıştır.

  Geniş yelpazede çözümlerimizi aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

  • Ferdi Kaza Sigortası (Sürekli ve geçici maluliyeti kapsayan)
  • Mesleki mali mesuliyet
  • Spor Olayları sigortası –spor müsabakalarının iptali ,kısıtlanması,ertelenmesi vb gibi riskleri içerir
  • 3.Şahıs Sorumluluk Sigortaları
  • Seyahat Sigortaları-Klüpler ,organizasyonlar ve spor acentelerinin müşterileri için grup seyahat sigortaları
  • Ev sigortası ve hane halkı için bireysel sigortalar.
 • Madencilik
  Madencilik için sigorta uzmanlık gerektiren bir alandır. Birikim Sigorta madencilik konusunda ciddi bir tecrübeye sahip olmakla beraber global piyasalara da hakim konumda bulunmaktadır.

  Maden endüstrisine finans, keşif, inşaat ve operasyonel aktiviteler gibi tüm süreçlerde ihtiyaçları doğrultusunda sigortacılık anlamında destek vermekteyiz.

  Tecrübeli uzmanlardan oluşan ekibimiz müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik risk transfer ürünleri ve hizmetleri sağlamaktadır. Maden endüstrisini anlamakta ve risklerini bilmekteyiz dolayısıyla müşterilerimize madencilik sigortaları konusunda en verimli tavsileleri sunmaktayız.